Hotel Marysin Dwór

Miasto Fachowców

 

Urząd Miasta Katowice wraz z Hotelem Marysin Dwór przystąpił do realizacji projektu „Katowice Miastem Fachowców”.

 

„Istotnym elementem rozwoju gospodarki jest dobre przygotowanie kadry, które odbywa się na poziomie kształcenia wyższego, ale także wcześniej w szkołach średnich. Na dzisiejszym rynku pracy poszukiwani są specjaliści branżowi, których chcemy w Katowicach kształcić” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic i dodaje, że „projekt ma zachęcić młodzież stojącą przed wyborem dalszej ścieżki edukacji do podejmowania kształcenia w szkołach branżowych oraz technicznych poprzez pokazanie im atrakcyjnych perspektyw zawodowych”.

 

Ponadto projekt, który w szkołach jest realizowany od rozpoczętego niedawno roku szkolnego ma na celu zwiększenie poziomu wiedzy i świadomości społecznej w zakresie dualnego systemu kształcenia, a także ukazanie bogatej oferty miasta Katowice w zakresie możliwości rozwoju zawodowego.

 

Co tydzień Hotel gości uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Wizyty te są okazją do poznania m. in. specyfiki danego zawodu, organizacji dnia pracy oraz rozmowy z samym właścicielem Hotelu. Uczniowie dzięki temu mogą poznać takie zawody jak: kucharz, hotelarz czy kelner.

 

 

Restauracja Marysin Dwór