Hotel Marysin Dwór

Dbamy o ekologię!

Dbamy o ekologię!

 

W Hotelu Marysin Dwór, jako pierwszym hotelu na Śląsku pojawiła się stacja ładowania samochodów elektrycznych. Stacja jest efektem pilotażowego projektu elektromobilności firmy Tauron, który realizowany jest w ramach rządowego programu rozwoju bezemisyjnego transportu w Polsce. W interesie nas wszystkich jest zainwestowanie w przyszłość i zadbanie o powietrze, którym oddychamy, dlatego powstała stacja zapewni możliwość naładowania pojazdu elektrycznego gościom naszego Hotelu i Restauracji.

 

Jest to kolejny projekt ekologiczny w jaki zainwestowaliśmy. Od kilku lat korzystamy również z systemu rekuperacji (z ang. recuperation, mechanical ventilation with heat recovery) – jest to proces odzyskania energii z zanieczyszczonego powietrza za pomocą rekuperatora. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, dostarcza świeże zewnętrzne filtrowane powietrze usuwając powietrze zużyte o wysokiej zawartości CO2. Do takiej wymiany dochodzi przez cały rok i we wszystkich pomieszczeniach Hotelu. Bez otwierania okien, bez strat energii, wszędzie, zawsze nasi Goście i ich najbliżsi oddychają świeżym, filtrowanym powietrzem. To ogromny komfort nie do uzyskania w domach z wentylacją grawitacyjną.

 

Dbając o czyste powietrze w Katowicach Hotel Marysin Dwór jako jeden z nielicznych obiektów korzysta również z systemu solarnego. W przeciwieństwie do paliw kopalnych energia słoneczna jest dostępna w praktycznie nieograniczonych ilościach, korzystanie z niej jest bezpłatne i nie powoduje żadnych emisji zanieczyszczeń. Nowoczesne instalacje grzewcze łączymy z systemami słonecznymi. Systemy solarne służą do podgrzewania wody dla naszych Gości oraz wspomagają instalację centralnego ogrzewania w Hotelu.

 

Możemy nie szkodzić naszemu otoczeniu, a nawet polepszyć jego stan przez najprostsze czynności, dlatego dbałość o środowisko jest dla nas priorytetem.

 

Restauracja Marysin Dwór